I Komunia Święta 2017

Pierwsza Komunia Święta – dla 3 dzieci z naszej parafii i ich rodziców to możliwość przeżycia wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka w wymiarze życia doczesnego.
Nadszedł chwili czas… po należytym przygotowaniu poprzez roczną katechezę (2 razy w tygodniu), spotkania z rodzicami, egzamin w trzech wymiarach: pacierz, treść podręcznika i formuły spowiedzi – odbyło się spotkanie z Żywym Chrystusem.
Rodzice pierwszokomunijnych dzieci przygotowali kościół do tego święta. Złożyli dziękczynienie Panu Bogu i piękne życzenia księdzu, który przygotowywał ich dzieci do komunii świętej. Każde z dzieci otrzymało w prezencie od księdza świecę, różaniec, świadectwo komunii św., a na zakończenie Białego Tygodnia – modlitewnik. Również po Mszy św. odbyła się tematyczna impreza. Ksiądz Walery podziękował rodzicom i zacnym gościom z Grodno, Konwieliszek (k/Wilna), Orszy za udział w tak ważnych dla ich dzieci uroczystościach: „To pierwsze spotkanie waszych dzieci z Żywym Chrystusem nie może być zapomniane. Pielęgnujcie i nadal wychowujcie Wasze dzieci według chrześcijańskiej moralności. Pierwsza komunia – to brama dla dalszego kształtowania naszej duchowości, ale już ze zrozumieniem, że sam Chrystus udziela się każdemu z nas, byśmy mogli Go nieść w to środowisko, gdzie się znajdujemy. Żyjmy Chrystusem na codzień, nie zapominajmy o żywej obecności Chrystusa w każdej Mszy św. Pamiętajmy o dalszym uczestnictwie w duszpasterskich dziejach naszej parafii”.